«Якщо стрибнули, то гребіть». Відгук про книгу Ольги Гуцал

Та-да-да-дам! Вперше на блозі виходить стаття українською мовою. Не тому, що я захотіла випендритися. А  тому, що книгу «Якщо стрибнули, то гребіть» Ольги Гуцал читала саме рідною калиновою. І залишати відгук російською «не заходить».

Книга Якщо стрибнули, то гребіть

Почну з початку.

З іменем Ольги Гуцал я була абсолютно незнайома, аж до поки не побачила в стрічці фейсбук Альони Сисоєвої пост про книгу. Красива і яскрава обкладинка + рекомендація від тренера, до якого прислухаюсь зробили свою справу.

І ось мій екземпляр вже прямує до мене. Я від нетерплячки вже потираю свої спітнілі руки книгоманьяка!

Радісно отримую примірник на Новій пошті. Приношу додому і починаю читати.

«О так, це те що треба. Від людини, яка в серйозному бізнесі. Навіть у декількох» — я тішилася, як дитинка, якій купили новеньку ляльку.

Проходить час і я вже не тягнуся до сторінок. Чому?

Причин декілька.
По-перше, я одразу читаю декілька книжок.  Є в мене така звичка.

По-друге, мені не подобаються деякі фрази, на яких зупиняється погляд. Знаєте, коли проблема є, а я роблю вигляд, що в мене все чудово.

Отже,  книга так пролежала в мене місяців з чотири. Аж поки я не вирішила розіграти її під час одного з ефірів в рубриці «Магія ранку для високих продажів». До речі запрошую на ранкові ефіри. Учасники кажуть, що вони дарують їм сили та бадьорість на цілий день!

Книгу виграла чудова леді з Дніпра і мені нічого не залишалось, як сісти і дочитати її перед відправленням.

Ну а тепер декілька думок, які з одного боку нагнали на мене тугу. А з іншого — заставили подивитися туди, куди уникала.

Ледь не забула. Головна фішка книги в тому, що автор метафорично порівнює народження та зростання бізнесу із життям людини. Від зачаття до смерті. Ехх. Таки смерть неминуча.

«Якщо ви старієте й не хочете бачити, як змінюється світ навколо, то завжди з’явиться хтось «навіжений», і поставить усе  з ніг на голову».

Цій фразі передувала історія про «Nokia», яка досить довго тримала більше 40% світого ринку мобільних телефонів. І коли з’явився навіжений Apple із ідеєю смартфонів, то керівництво «Nokia» не зреагувало. Вони вирішили, що клієнти не будуть купувати цю дурну іграшку, бо це же не телефон! В нього купа всяких приколів, які знищують головну ідею пристрою. Але як бачимо, народ прийняв iphone з вереском і драйвом.

Пропоную вам і собі замислитися над питанням: «Чи достатньо  я навіжений (навіжена)? Чи йду в ногу із ринком? Що мені потрібно зробити, щоб бути на хвилі?». Якщо у вас є метафоричні карти, можете використувати їх, щоб відповіді приходили швидше!

Що іще я отримала від книги? Буду переказувати своїми словами, щоб не порушувати авторських прав.

 1. Якщо ви починаєте бізнес, бо вам потрібно гроші, краще не починайте. У вас повинна бути ідея, яка не дає спати ні в день, ні в ночі. Це саме я чула від інших тренерів, думку яких поважаю. Про гроші теж потрібно думати, але не на стадії заснування проекту.
 2. Ви повинні взяти на себе відповідальність за свій бізнес. Як за зачаття та за народження дитини. Чому вас не радують результати на даний момент? Можливо справа саме в цьому? Наскільки ви відповідальна мама чи тато за свій бізнес-проект?
 3. Дуже порадувала мене ідея автора про менторство. Наставник  може помилятися. І якщо ви будете бездумно слідувати його порадам, а в душі — не погоджуватися, то вашому бізнесу рано чи пізно прийде крах. Тому читаємо книги, вчимося у різних тренерів, покращуємо не тільки сфери бізнесу, а і інши важливі для вас — і буде вам щастя!
 4. Обирайте будувати бізнес за своїми правилами. Ольга вирішила, що вона хоче залежати від держави. Їй не повинно бути соромно за продукт. Вона честно платить податки і рекомендує робити це читачам. І обрала йти в зростаючий ринок.
  Не читайте далі. Зупиніться. Які правила у вашого бізнесу?
  — я зареєструвала ФОП і видихнула. Слава Богу, тепер всім даю номер карти і сплю спокійно.
  — мені теж не соромно за свої продукти. Якщо десь «косячу» — вибачаюсь. І надаю бонусом чи послуги, чи записи вебінарів.
  — коли мені потрібно отримати сторонні послуги, то обираю найкращих, а не з підходу «хочу подешевше». Тому що хочу сама отримувати достойну плату за свою роботу.
  — мій клієнт розподіляє мої цінності.
 5. Не кожен може бути підприємцем. Іще років 10 назад я б щиро сперечалася з Ольгою Гуцал. Бо тоді, я мріяла будувати свій МЛМ-бізнес і вірила, що кожен може повторити мої дії. Але ні. Не кожен. Комусь не вистачає сміловості залишити тепленьке місце. Комусь — самодисципліни. У когось не вистачає духу сказати своїм рідним, бо ті не підтримають. Тому, якщо вам дуже-дуже страшно, то, можливо, шлях підприємця — не для вас. Просто видихайте і отримуйте задоволення від того, що вже маєте.
 6. «Підприємництво — це спосіб заробити для себе». У вас можете бути бажання допомогти онкохворим діткам, немічним бабусям, або притулкам для тварин. Це гарна ідея. Але в першу чергу — ДЛЯ СЕБЕ. Бо коли навпаки — то благодійність. Як у вас із цим питанням? Чи можете ви сміливо заявити на увесь світ, що вам потрібні гроші для себе? Чи пітніють долоні і тьохкає серце? Якщо другий варіант — то моя вам порада — звертайтеся до  психотерапевта і працюйте із обмеженнями. Бо будете дуже довго буксувати на місці або «зливати» всі ваши доходи.
 7. Гарно подумайте перед тим, якщо шукати собі бізнес-партнерів. Колись почула фразу від Євгена Ходченкова. Він сказав: «партнер повинен підсилювати вас». Якщо мова не йде про посилення — краще обійтися без бізнес-партнерства. Ольга Гуцал вважає, що одні люди вміють працювати в партнерстві, а інші — ні. Погоджуюся на 200% і з Євгеном, і Ольгою. В мене, поки що, не було великих бізнес-проектів. Але я писала книги у співавторстві, організовувала конференції та фестивалі. І вже точно знаю, з ким продовжу співпрацю, а з ким — ні. І не тому, що людина погана. А просто тому, що ми не спрацювалася, або тому, що не підсилюємо один одного.
 8. Якщо ви прийшли в бізнес, то забудьте про тотальне розслаблення. Воно не настане ніколи. Ось саме цей пункт мене злякав. Бо я ж маю мрію працювати по 4 години на день (навіть не на тиждень), а тут така засада.
  Але це правда. На сьогоднішній день для мене це так і є.
  Або потрібно робити якість запуски. Або на ринок вйишло щось новеньке і потрібно йти в ногу. Або..
  Але при цьому мене тримають на плаву: «перша година після пробудження — для себе», відвідування масажиста та косметолога, гарні посиденьки з подругами. Стараюсь не відкладати життя на потім.В книзі ще багато метафор і думок, з якими слід побути трішки. Переосмислити.
  Чи варта книга вашої уваги — вирішувати вам.
  Але я точно знаю, що для мене вона була і корисною, і з викликом.
  Ледь не забула додати пару фраз про оформлення. Дуже прикольні ілюстрації від Тетяни Пиріг доповнюють текст. А ще — мені подобається, коли важливі фрази мають інше забарвлення або рамочку.
  Фото прикладаю.
  Якщо стрибнули, то гребіть ілюстрація
  Якщо стрибнули, то гребіть картинка
  P.S. В коменатарях діліться, хто вже читав книгу або вирішили собі придбати після того, як почитали мій відгук?

6 комментариев к “«Якщо стрибнули, то гребіть». Відгук про книгу Ольги Гуцал”

 1. Книгу не читала, але мені сподобались ідеї кнги через твоії висновкі та комментарі. Я не надихнулася, купити цю книгу, але завдяки тобі зробила для себе деякі висновки. Тому дякую і тобі за цей пост і автору за книгу.

 2. Ще не читала, але дуже зацікавилась після твого посту, Олена.

  І мені дуже сподобались твої нотатки.)
  Між іншим я теж вважаю, що це цілком правильно працювати офіційно, як ФОП, сплачувати податки і спати спокійно. І про бізнес-партнерів теж згодна — їх потрібно обирати, як друзів або коханих, щоб доповнювати один одного, а не тягнути один з одного жили. )))

  Ну, є в мене питання що до останнього, воьсмого пункту, бо я все ж таки відчуваю що саме коли я роблю свою справу без зайвої напруги, відчуваючи так би мовити хвилю, то воно і йде дуже добре. Може, це тому, що працюю в галузі Цигун 😉

  Дякую!

  1. Зоя, ну я думаю, що по-перше, в нас ще не такий масштаб бізнесу, який у Ольги. По-друге, напрямки теж мають значення. Бо в тебе — викладання Цигун, а в неї — мастила для автівок так ювелірний бізнес. Я думаю, що там потрібна більш чоловіча хватка)

 3. Светлана

  Соглашусь с Татьяной по вопросу покупки книги.
  Спасибо, Алена, за обзор. Сэкономила и время мне и деньги😉
  Такие «живые» отзывы очень помогают при принятии решении о покупке.

  1. Ну это же я так «увидела» книгу. Может быть, стоит ее в руках еще подержать и полистать. Кстати, на онлайн встречу с Ольгой я записалась. Хочется побывать в поле успешной бизнес-леди

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *